Newsy GaneTT

wiadomości z Polski i świata

Marketing i dobra reklama

Każdy człowiek, który bierze się za działalność biznesową, czyli otwiera mniejszy lub większy punkt handlowy lub usługowy powinien wiedzieć, że grunt to dobry marketing. Chodzi o to, że najważniejszy jest fakt, byśmy przyciągnęli do swojej działalności klientów. Jeżeli tego nie zrobimy, to po prostu pójdą oni do konkurencji, a jak wiemy, konkurencja w dzisiejszych czasach jest twarda i ostra.

Jeżeli zawalimy sprawę na początku, to potem trudno może być wszystko odkręcić i nadrobić stracony dystans między nami a konkurentami. Nie łudźmy się też, że biznes sam się rozreklamuje, jeżeli będziemy świadczyć go dobrze. Owszem, może przyjdzie kilku nowych klientów z polecenia swoich znajomych, ale na pewno w ten sposób nie zbudujemy dużej bazy potencjalnych zainteresowanych naszą działalnością.

Żeby to bowiem zrobić, potrzebna jest reklama. Nie chodzi tu rzecz jasna o reklamę byle jaką – musi to być naprawdę dobra reklama – dobra, czyli profesjonalna i skuteczna. Powinniśmy więc w tym celu zaufać profesjonalistom, czyli doświadczonej agencji reklamowej. Na początku taka agencja reklamowa robi wymagane badania, czyli ustala profil naszej działalności, profil klienta i tak dalej, bada też jakie są możliwości dalszych działań.

Potem jest czas na odpowiednią strategię marketingową, czyli wybranie określonych rodzajów działań. Bardzo ważny jest też target, czyli ukierunkowanie reklamy konkretnie na grupę docelową oraz wybranie odpowiednich kanałów tej reklamy, by była ona jak najbardziej widoczna i skuteczna.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Newsy GaneTT

Theme by Anders Norén