Newsy GaneTT

wiadomości z Polski i świata

Lakier na naszym ukochanym samochodzie

Z biegiem lat lakier na naszym ukochanym samochodzie traci swoje walory estetyczne. Niestety, procesowi temu nie da się zapobiegnąć raz na zawsze. Wskutek jazdy drogami szybkiego ruchu karoseria samochodu narażona jest na otarcia małymi kamieniami, które są wyrzucane spod kół poprzedzającego samochodu, a które w konsekwencji zarysowują maskę, błotniki, zderzak i szybę frontalną auta podążającego za tym pojazdem.

Dodatkowo, każdy lakier pokryty jest warstwą filtra promieni ultrafioletowych, którego działanie kiedyś przestaje być wystarczające do ochrony nadwozia, co skutkuje zmatowieniem powłoki lakieru bezbarwnego. Również korzystanie z automatycznych myjni jest szkodliwe dla estetyki naszej maszyny. Producenci szczotek czyszczących samochody nie przykładają często wagi do materiałów użytych do wytwarzania włókien, które są zbyt twarde dla współczesnych powłok samochodowych, w efekcie tworząc tak zwane „swirle”, spiralne rysy widoczne często w odbiciu Słońca na karoserii, najczęściej masce i bagażniku. Aby przywrócić pierwotny stan estetyczny karoserii samochodu, najlepszym pomysłem jest oddanie maszyny do profesjonalnego polerowania lub lakierowanie auta na nowo.

Obie te czynności mają swoje wady i zalety, polerka jest tańsza i szybsza, ale nie umożliwia zmiany koloru nadwozia, do tego, wymagana jest w niej duża precyzja, bowiem pady polerskie przy nieuważnej obsłudze mogą nieodwracalnie uszkodzić powłokę lakierniczą, sprawiając, że lakierowanie auta staje się jedyną opcją.

Mimo, że znacząco droższe od polerowania, lakierowanie pozwala na po pierwsze zakonserwowanie karoserii środkami chroniącymi przed korozją, po drugie daje dowolność w wyborze lakieru, dzięki czemu właściciel samochodu może nadać mu bardziej indywidualnego charakteru.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Newsy GaneTT

Theme by Anders Norén