Newsy GaneTT

wiadomości z Polski i świata

Jak zaplanować ogród?

Ogród jest bardzo ważną częścią domu. To w nim możemy spędzać czas latem lub wiosną, gdy dopisuje pogoda. Co powinno znaleźć się w ogrodzie? Jakie nawozy do roślin będą nam potrzebne? Od czego zacząć planowanie?

Na początek zastanów się, w jaki sposób chcesz spędzać czas w swoim ogrodzie. Będzie to kluczowe do planowania różnych jego obszarów. Być może od dawna marzyłeś o leżakach nad oczkiem wodnym albo o kamiennej altanie. Jeśli tak, postaraj się zaplanować, gdzie konkretne elementy ogrodu będą się znajdowały. Zastanów się, co jeszcze będzie Ci potrzebne: być może chciałbyś mieć własny ogród z warzywami. Następnie pomyśl o roślinach – różne kwiaty czy drzewka będą się lepiej czuły w konkretnych miejscach, na przykład w pełnym słońcu przy suchej glebie, albo wręcz przeciwnie – w cieniu i wilgoci. Jeśli rozważysz to odpowiednio wcześnie, unikniesz zniszczonych, słabo rosnących roślin, przesadzania i kupowania nowych. Zadbaj również o odpowiednie nawozy. Najlepiej stawiając na uznane marki, jak na przykład Plagron.

Każdy rodzaj roślin będzie potrzebował innego rodzaju pielęgnacji. Jeżeli nie masz zacięcia ogrodniczego, najlepiej zdecydować się na te kwiaty i krzewy, które nie wymagają czasochłonnych i skomplikowanych zabiegów i zabiegów. Zanim zdecydujesz się więc na zasadzenie czegoś konkretnego, koniecznie dowiedz się wcześniej jak wygląda pielęgnacja roślin.

Możesz zdobyć tę wiedzę przy pomocy Internetu na różnych stronach internetowych albo forach ogrodniczych. Przydatne mogą okazać się również książki o ogrodnictwie, które z łatwością kupisz w księgarniach stacjonarnych lub online.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Newsy GaneTT

Theme by Anders Norén