Newsy GaneTT

wiadomości z Polski i świata

Gdy pianino nam w duszy gra

Muzyka Chopina zachwyca melomanów na całym świecie. Mamy swojego pianistycznego geniusza, wybitnych kompozytorów muzyki filmowej, Kraków jest dumny z muzycznych dokonań artystów związanych ze słynną Piwnicą pod Baranami. Jeśli nasze dziecko ma wyczucie rytmu, jest sprawne manualnie i ma dobry słuch, warto zadbać o jego muzyczną edukację i zapisać go od najmłodszych lat na lekcje gry na pianinie.

Powinniśmy pamiętać o tym, że nauka gry na pianinie wymaga systematycznych, żmudnych ćwiczeń i nie od razu będziemy zadowoleni z efektów pracy, ale tak właśnie musi być i nie możemy więcej wymagać. Z miesiąca na miesiąc edukacja pianina będzie powoli przyspieszać, aż zostanie osiągnięty odpowiedni poziom. Jedni są wstanie go jeszcze przeskoczyć i zostać wybitnymi pianistami, a inni już nie. To jednak nie będzie im przeszkadzało w dobrym graniu na pianinie dla siebie, znajomych czy rodziny i czerpaniu z muzyki ogromnych przyjemności, bo pianino to instrument, na którym gra jest prawdziwą przyjemnością.

Lekcje gry na pianinie często rozpoczynamy od nauki nut na pięciolinii i klawiaturze. Ważna jest koordynacja rąk, która na początku wielu uczniom sprawia problem. Jeśli potrafimy już odczytać nuty i zagrać je równocześnie prawą i lewą ręką , to znaczy, ze podstawę techniczną mamy opanowaną. Kolejne etapy związane są z opracowywaniem muzycznym utworów, ważna jest ich dynamika i artykulacja, tempo oraz styl, który powinien być dostosowany do epoki i kompozytora. Jest też miejsce na własną interpretację, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Można korzystać z rożnych kursów samodzielnej nauki gry na pianinie, jednak niezależnie od uzdolnień i samodyscypliny grającego powinniśmy skorzystać z lekcji gry na pianinie z profesjonalnym nauczycielem, który zadba również o takie szczegóły, jak właściwe ułożenie rąk na klawiaturze. Radość z muzykowania z pewnością wynagrodzi godziny mozolnych wprawek.

Polecam Wam sprawdzone lekcje gry na pianinie prowadzone przez nauczycieli ze Smileflow Kraków – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Newsy GaneTT

Theme by Anders Norén