Newsy GaneTT

wiadomości z Polski i świata

Cechy wyróżniające dobre filmy reklamowe

Dlaczego niektóre filmy reklamowe promujące jakiś produkt lub usługę osiągają sukces, a inne wręcz przeciwnie? Otóż, aby film tego typu, czyli film promocyjny, trafił w sposób dosadny do potencjalnego odbiorcy, musi on koniecznie spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze – w takim filmie reklamowym musi być w zawarta jakaś historia, jakiś ładunek emocjonalny, coś, z czym odbiorca się utożsami i zbliży go osobiście do tejże właśnie reklamy.

Idąc dalej, filmy reklamowe powinny być również angażujące w tym sensie, że powinny apelować do różnych zmysłów odbiorcy – nie tylko do wzroku. Warto więc zadbać o dobrą muzykę, warto też pokazać praktyczne cechy naszego produktu itd. Oczywiście ciężko stworzyć film promocyjny, który będzie przemawiał do każdego, ale tworzy się je w taki sposób by trafiały do odpowiedniej grupy odbiorców. Przecież jedne produkty mają zainteresować dzieci, a inne emerytów.

Po trzecie – i jest to bardzo ważne, filmy promocyjne nie powinny być zbyt skomplikowane. Odbiorca powinien otrzymać prostą, ale atrakcyjnie podaną informację, odwołującą się do jego aktualnych potrzeb. Zbyt zagmatwane i rozbudowane filmy wprowadzą u odbiorcy zamieszanie i niepewność.

Na koniec wreszcie – filmy reklamowe powinny nawiązywać jakąś relację z potencjalnym klientem, powinny zachęcać go do podejmowania konkretnych decyzji, do działania. Oczywiście łatwiej jest to zrobić w filmikach internetowych, gdzie może pojawić się po prostu jakiś przycisk zachęcający do kliknięcia, ale i w reklamach filmowych telewizyjnych jest to możliwe. Wystarczy tylko dobrze sformułować zdanie – zaczynające się np. od słów: pomóż nam…

Jak więc widać, produkcja filmowa tego typu nie należy do najłatwiejszych, jednak jeżeli zależy nam na dotarciu do naszych potencjalnych klientów, musimy się postarać. Więcej o tworzeniu filmów reklamowych dowiesz się w firmie Grandfox z Krakowa – https://grandfox.pl/.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Newsy GaneTT

Theme by Anders Norén